4.3/5 - (3 امتیاز)

نخستین دستگاه لیزر برش در 1965 اختراع شد و کم کم با گسترش تکنولوژی، این فناوری وارد صنایع متنوعی همچون خودروسازی، نظامی، سنگ، چرم و پوشاک، چوب و دکور و … شد. این دستگاه‌ها به دو دسته‌ی فلزی و غیر فلزی تقسیم می‌شوند. که هرکدام دارای قدرت و قابلیت‌ها و کارایی‌های متفاوتی است. Laser Cutting به فناوری گفته می‌شود که در آن از لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود، در ادامه به نحوه عملکرد این فناوری آشنا می‌شویم.

خرید دستگاه برش لیزر
خرید دستگاه برش لیزر

شیوه عملکرد لیزر برش

نحوه برش در دستگاه برش لیزر به این شکل است که اشعه از بالای دستگاه و بدون تماس با جسم روی جسم تابیده می‌شود. و با حرارت و بر اساس میزان قدرت تعریف شده، جسم برش خورده و یا در اصطلاح حکاکی صورت می‌گیرد. و در نهایت، با فشار بالای گاز بخش‌های برش خورده جدا میشود و قطعه ی اصلی با سطحی صاف نمایان میشود.

دستگاه های برش لیزری در مقایسه با برش سنتی مزایای بسیاری دارد. و قابلیت برش دقیق در ضخامت های مختلف و طرح های پیچیده را دارد.

لیزرهای دستگاه با عناوین مختلفی شناخته می‌شوند همچون لیزر جامد، گازی، شیمیایی و لیزر رادیواکتیو. در این میان لیزر گازی و جامد بیشترین استفاده را دارند. و نوع گازی Co2 در لیزرهای صنعتی بیشترین کارایی را دارد.

این دستگاه‌ها به دو دسته Co2 و فایبر تقسیم می‌شوند. لیزر فایبر کابردی تر از نوع Co2 است چرا که قطعات و آینه ها در این نوع ثابت هستند و از نظر هزینه بسیار به صرفه تر هستند. فرآیند برش در فایبر حرارتی است. و پرتوی لیزر از طریق رزوناتور ساخته می‌شود. و لنز پرتو با قدرت بالا در قطر کم به جسم تابانیده و آن را ذوب می کند.

درباره اینکه برش لیزر چطور عمل می‌کند؟ بیشتر بخوانید.

لیزر برش غیر فلزی

قیمت دستگاه لیزر برش

در این روش دستگاه Co2 برای برش اجسام غیر فلزی چون سرامیک، کاشی، شیشه، لاستیک، چرم، پارچه، MDF و … استفاده می‌شود.

لیزر برش فلزی

روش‌های بسیاری برای برش فلز وجود دارد. همچون استفاده از همین برش، هوا برش و … برای فلزهایی که ضخامتی کمتر از 8 میلیمتر با تلورانس (دقت برش دستگاه) پایین دارند از این برش استفاده میشود.

مطالب خواندنی‌تر درباره دستگاه برش فایبر ، همه چیز درباره لیزر صنعتی، دستگاه برش و همچنین هر آنچه باید درباره برش لیزر بدانید.

مزیت های دستگاه لیزر برش صنعتی

در لیزرهای صنعتی، این نوع برش از مزایای بسیاری همچون سهولت استفاده از دستگاه، کیفیت و تمیزی کار نهایی برخوردار است. عمل برش با استفاده از این دستگاه‌ها به شکل یکنواخت انجام می شود. و همین یک نواختی دقت در برش را افزایش میدهد.

در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که لیزری نسبت به پلاسما دقیق تر و انرژی کمتری مصرف می‌کند. البته باید گفت هرچند هزینه تمام شده دستگاه بیشتر از پلاسماست اما دقت و سرعت عمل آن فوق العاده است.

در مقایسه با روش سنتی باید اشاره کرد که در لیزری دیگر نیازی به پرس کاری و ساخت قالب و یا ماشین کاری نیست. و با وجود تابش لیزر روی دمای جسم تغییر چندانی نخواهد کرد .

همچنین باید اذعان کرد قابلیت اجرای طرح های دو بعدی و طراحی های پیچیده با اتوکد در دستگاه صنعتی وجود دارد.

با دریافت مشاوره در امر خرید دستگاه های لیزر صنعتی از گروه لیزرهای صنعتی داود فعال و پیشرو در زمینه ماشین آلات صنعتی، بهترین دستگاه را براساس نیاز کسب و کارتان خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

حوزه های کلیدی این نوع از دستگاه ها

جهت آگاهی از خرید و یا شاریط خرید میتوانید با شماره تماس
021-53821
تماس حاصل نمایید

ممکن است صفحه دستگاه برش لیزر برای شما جذاب باشد .

لیست دستگاه های برش لیزر موجود در شرکت

ممکن است صفحه پرس برک برای شما جذاب باشد .

ممکن است صفحه لیزر برش فلزات برای شما جذاب باشد .

ممکن است صفحه فایبر لیزر برش برای شما جذاب باشد .

ممکن است صفحه دستگاه جوش لیزر برای شما جذاب باشد .

گروه لیزرهای صنعتی داود یکی از شرکت های مطرح در زمینه فروش دستگاه های فوق پیشرفته لیزر است. این شرکت با تجربه بالای 15 سال انواع محصولات فوق پیشرفته روز دنیا را در این زمینه وارد و بعضا تولید می نماید. عمده تولیدات واردات شرکت مربوط به دستگاه برش لیزر فوق پیشرفته فلزات می باشد. محصولات ما تمامی نیازهای یک صنعت را رفع می کند. ما همچنین در زمینه مشاوره و فروش این دستگاه ها نیز آماده خدمت رسانی می باشیم. داود یک شرکت با خدمات و محصولات جامع است که می تواند در زمینه برش و هوشمندی سازی برش با شما همکاری نماید.

شما برای تجهیز دستگاه ها و ربات های فوق پیشرفته می توانید با ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما با راهنمایی و مشاوره شما را در زمینه تجهیز و یا خرید یاری نمایند.

شماره تماس ما : 53821– 021 فروش : 09203788284

جدیدترین نمونه کارهای ما را در صفحه اینستاگرام داودببینید.

یکی از بهترین دستگاه های برش لیزر در ایران دستگاه برش لیزر DA-E 3015 شرکت داود می باشد که شما میتواند با مراجعه به صفحه محصول مورد نظر تمامی امکانات این محصول رو مشاهده و با مشاوره آنلاین و تلفنی آنها ارتباط برقرار کنید.